Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin Mücevheri Radarınızda Olsun!

Altyapıyı, tüm kripto para projelerinin bir şekilde ihtiyaç duyduğu araçlardır. Bunlar arasında oyun altyapısı da oldukça önemli. Çünkü, bunlar oyunların kullanıcı tabanlarını büyütmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçlar. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L, en iyi 3 oyun altcoin mücevherini tanıtıyor.

İlk sıradaki altcoin: IQ Protocol (IQT)

IQ Protocol, oyun NFT’leri için önde gelen NFT ödünç verme protokolüdür. Aslında, bu protokol o kadar iyi çalışıyor ki, boş bir cüzdanı olan kriptoya yeni başlayan biri bunu ücretsiz olarak deneyebilir. Gas ücreti ödemek zorunda değiller. Ayrıca, oynadıkları oyundan kazandıkları gelirleri krediyi ödemek için kullanmaları mümkün. Eski bir Web2 oyuncusunu kripto oyunlarına çekmenin bundan daha kolay bir yolunu görmedik. Sadece bir cüzdana ihtiyaçları var. Ve bu cüzdan boş olabilir. Bu arada 10 milyon IQT Megadrop’u unutmamak gerekiyor.

Mart sonunda başladı ve en az birkaç hafta daha Q2 boyunca devam edecek. Ve sadece bu da değil, ortaklıklar gelmeye devam ediyor. IQ Protocol ile entegrasyonun, oyunculara pazarlamanın diğer yollarından daha hızlı ve daha ucuza daha fazla kullanıcı elde etmek anlamına geldiğini giderek daha fazla oyun görüyor. Kryptomon ve Mars4 oyunları artık NFT kiralamaları için IQ’yu oyunlarına entegre ediyor. Tüm bunlar olurken, airdrop kampanyası ve puan toplama da devam ediyor. Bu megadropun 1. Aşamasına 22.000’den fazla kişi katıldı ve bu 2. aşama. Bu, IQ Protcol’ü denemek için harika bir zaman.

İkinci sırada xRaise var

xRaise, oyun oynamak için gördüğümüz en iyi cüzdanlardan biri. ZkSync uyumlu olduğu için oyuncuların sevdiğini bildiğimiz 2 özelliğe sahip: Gizlilik ve Hesap Soyutlama. Hesap soyutlama birçok insan için biraz gri bir alan. Ama oyuncular buna bayılıyor. Ve xRaise buna sahip. Bununla birlikte, oturum açabilir ve cüzdanınızın ve varlıklarının yalnızca bir kısmını oynadığınız oyuna gösterebilirsiniz. Ayrıca, oyun oynarken Metamask cüzdanınızın ekranınızın sağ üst köşesine gelip bir şey satın almak için bir işlem görmesi ve imzalaması için oyunu duraklatmak geçmişte kaldı.

Oyuncular Oturum Anahtarını seviyor. Bu, oynamaya başlamadan önce oyunla ilgili bir dizi işlemi önceden imzalayabileceğiniz yer. Böylece kesintisiz olarak oyun oynayabilir ve alım satım yapabilirsiniz. Bu, Blockchain oyunlarında bir standart haline gelecektir. Ama henüz değil. Ve xRaise şimdi buna sahip.

Son sıradaki altcoin: PARSIQ (PRQ)

PARSIQ, genellikle oyunlarla ilişkilendirmediğimiz bir proje. Birincil teklifleri genel Web3 altyapısı içindir. Blok kaşifleri ve on-chain veri sorgulama gibi alanlar. Altcoin projesini ve altyapının bu kısmını çok seviyoruz. Altyapının bu kısmındaki en büyük oyuncu olan The Graph, 50x Ana Portföyümüzde yer alıyor. Ancak daha sonra PARSIQ Reaktif Network ve Reaktif Akıllı Sözleşmeleri yarattı.

Bu, oyunlar için ezber bozan bir özellik. Avalanche üzerindeki bir eylemin BNB Smart Chain üzerinde yeni bir eylemi tetiklediğini hayal edin. Bu daha önce görmediğimiz bir şey. İlk olarak, geliştiriciler multi-chain oyunlar yaratabilir veya dağıtabilir. Bu, hepimizin kullanmaktan hoşlandığı favorilerimiz olduğu için benimsemeyi kolaylaştıracaktır. Ya da en sevdiğiniz oyunda seviye atladıkça değişen dinamik NFT’lere ne dersiniz? Reaktif Akıllı Sözleşme, düşmanınızı öldürdüğünüzde ve ilerlediğinizde tepki verecektir. Bu hem yeni NFT’ler veya oyun içi para birimi hem de dinamik olmaları halinde mevcut NFT’lerinizde değişiklikler anlamına gelebilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x