İftar menüleri 2024: 1. Gün İftar Menüsü

Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan!

Müslüman âlemi için on bir aydan daha hayırlı olan Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı ile birlikte kalplerimize dirlik, gönüllerimize aydınlık da geldi. Nefislerimizin kırılacağı, insani değerlerimizi tekrar hatırlayacağımız manevi bir aya giriş yaptık.

Ramazan ayı boyunca “iftara ne yapsam” telaşınızı duyar gibiyiz. Tüm bu koşuşturmanın içerisinde telaşınızı bir nebze de olsa dindirmek istedik. Haber7.com olarak bu mübarek ay boyunca iftar sofralarınıza fikir olması amacıyla iftar menü önerileri hazırladık. Her güne farklı iftar menü örnekleri ile sizlere fikir vermek için buradayız.

İşte sizler için hazırladığımız Ramazan ayının ilk gününe özel 1. gün iftar menüsü;

1.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimek çorbası,
  • Köz biber mezesi,
  • Tas kebabı,
  • Pilav,
  • Güllaç

MERCİMEK ÇORBASI1. gün iftar menüsüne içerisinde; kırmızı mercimek, soğan, havuç ve patates gibi besleyici malzemelerin bulunduğu, 7’den 70’e herkesin severek tükettiği mide yormayan bir mercimek çorbası ile başlangıç yapıyoruz.

Hafif bir başlangıç için: Mercimek çorbası tarifi

KÖZ BİBER MEZESİ1. gün iftar menüsüne yakışacak enfes lezzeti ve kolay hazırlanmasıyla gönüllerinizde taht kuracak bir meze ile karşınızdayız. Sarımsaklı, limonlu ve sirkeli sosu ile damaklarınızı şenlendirecek ana yemeğin lezzetini kat be kat arttıracak!

Bu sos kaşık kaşık yedirir: Köz biber mezesi tarifi

TAS KEBABIRamazanın 1. gün iftar menüsüne yakışacak sulu et yemeği severlerin favorisi olan tas kebabı ile devam ediyoruz. Bu lezzetli tas kebabı size Ramazan ayının ilk pidesini suyuna bandıra bandıra yedirtecek gibi, şimdiden söyleyelim.

Sosu tam pide banmalık: Tas kebabı tarifi

PİRİNÇ PİLAVIRamazanın 1. günü iftar menüsüne tas kebabının yanına en çok yakışacak lezzet kaşıktan tane tane dökülen pirinç pilavından başka bir şey olamaz. Lezzeti ile iftar menünüzün tamamlayıcısı olacak, damaklarda eşsiz bir tat bırakacak.

Taneleri tek tek sayabilirsin: Pirinç pilavı tarifi

GÜLLAÇRamazan ayı denilince akla gelen ilk tatlı tabi ki güllaç! E, Ramazan ayı ile bu kadar bütünleşmiş bir tatlı da Ramazan ayının 1. gün iftar menüsü çok yakışır diye düşündük. Orucun ilk gününde mis gibi gül suyu kokusuyla muhteşem bir sonu hak ettik.

Kokusuyla sizi mest edecek: Güllaç tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

2. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x