Antalya’da Film Gibi Olay! Dedektif Gibi İz Sürdü, Hırsızları Yakalattı!

Çağlayan Mahallesi’nde yaşayan Ukrayna vatandaşı Mishel Lazerenko, yaklaşık bir ay önce evine geldiğinde bisikletini kilitlediği yerde bulamayınca polis merkezine başvurdu.

Merkezden evine dönen Lazerenko, internet üzerinde ikinci el satış yapılan bir siteye “Damla” takma adıyla kayıt oluşturarak bisikletini aramaya başladı.

ADRESE POLİSLERLE GİTTİ

Sitede kendi bisikletine benzeyenlerin olduğu bir kişiyle yazıştıktan sonra beğendiği bir bisiklet için pazarlık yapmaya başladı. 6 bin TL’ye açılan bisiklet pazarlığını 5 bin TL’ye düşüren Lazerenko, konum ve adres bilgisi aldıktan sonra polislerle birlikte adrese gitti.

Burada yapılan incelemede Lazerenko’nun bisikletinin yanı sıra TIR içinde onlarca çalıntı bisiklet bulundu.

“BİSİKLETİMİN KAYBOLDUĞUNU FARK ETTİM, HEMEN POLİSE GİTTİM” Bisikletini dedektif gibi iz sürerek bulduğunu dile getiren Mishel Lazerenko, “Geçen ay bisikletim çalındı. Eve geldiğimde bisikletimin olmadığını fark ettim, hemen internet üzerinden ikinci el satış sayfası yapılan bir siteye girdim, kayıt yaptırdım ve polise gittim. Sonrasında sitede bir sayfaya yazdım ve ertesi sabah bana dönüş geldi. Konum aldıktan sonra polislerle birlikte adrese gittik.” şeklinde konuştu.

‘SERİ NUMARASINDAN TANIDIM’

Bisikletindeki seri numarasından tanıdığını ifade eden Lazerenko, “Resmi olarak benim bisikletimdi ve onu aldık. Başka çalınan bisikletler de vardı ve onları da ele geçirdiler.” şeklinde konuştu.

‘HIRSIZLARLA PAZARLIK YAPTIM’

Bisikleti çalındıktan sonra hemen araştırmaya başladığını dile getiren Mishel Lazerenko, “Bisikletim benim için çok değerliydi. Çok endişeliydim, belki cevap vermezler diye. Başka birine satarlar diye endişelendim. Pazarlık da yaparak fiyatı 5 bin TL’ye düşürdüm. Ben de tamam dedikten sonra bakabilir miyim, diye sordum. Onlar da tamam şu saatte, şurada olursanız bisikleti görebilirsiniz, dediler. Konuma polislerle gittim ve bisikletimi aldım.” şeklinde konuştu.

“TAKMA İSİM KULLANARAK DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜM”

Siteye kayıt olurken ‘Damla’ takma adını kullandığını belirten Lazerenko, “Yabancı bir isim kullanmasaydım belki cevap alamazdım. Bu yüzden ‘Damla Hanım’ olarak kaydoldum ve bisikletimi başarıyla buldum. En çok şaşırdığım şeylerden biri, bisikletimin bulunduğu yerde TIR’ın içinde çok sayıda başka bisikletin bulunmasıydı. Dedektif gibi iz sürerek ve polislerin yardımıyla bisikletimi bulmak beni çok mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x